| Επωνυμία Μάρκας: | Yirilom |
| Αριθμός μοντέλου: | MTT-054 |
| MOQ: | 200 κομμάτια |
| τιμή: | USD 1.4~1.8/PCS |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας: | Συσκευή σε κυλίνδρους: 10-20PCS/pack, Συσκευή σε συμπιεσμένη μορφή: 10-15PCS/pack. |
| Όροι πληρωμής: | T/T, Western Union, MoneyGram |
Ανεξάρτητο Ελατήριο Τσέπης Καναπέ Ελατήριο Τσέπης Ελατήριο
Περιγραφές Προϊόντων
| Όνομα προϊόντος | Ελατήριο Τσέπης Καναπέ |
| Υλικό | Σύρμα Υψηλής Περιεκτικότητας σε Άνθρακα |
| Διάμετρος σύρματος | 1.0mm-2.3mm |
| Διάμετρος κεφαλής | 4-6.5cm |
| Μεσαία διάμετρος | 4.5-7.5cm |
| Ύψος | 6-25cm |
| Στροφές | 4-7 Στροφές |
| Αριθμός ελατηρίων | Σύμφωνα με τις απαιτήσεις των πελατών |
| Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας | Διαπραγμάτευση |
| Υφαντό ύφασμα | 65-100g/m² Ή Μπορεί να προσαρμοστεί |
| Μέγεθος | Οποιοδήποτε μέγεθος διαθέσιμο |
| Χρώμα | Λευκό, Μπλε ή Προσαρμοσμένο |
| Συσκευασία | Συμπιεσμένο και Τυλιγμένο |
| Εφαρμογή | Για Εργοστάσιο/Κατασκευαστή Καναπέδων |
Βασικά Χαρακτηριστικά & Προδιαγραφές Κατασκευής
Όταν συζητάτε με τους κατασκευαστές, αυτές είναι οι κρίσιμες παράμετροι για τον ορισμό:
| Παράμετρος | Προδιαγραφή & Σημασία για Ελατήρια Καναπέ 4 ιντσών |
|---|---|
| Ύψος ελατηρίου | 4 ίντσες (περίπου 10 cm). Αυτό το χαμηλό προφίλ είναι απαραίτητο για να χωράει στα μαξιλάρια καθίσματος του καναπέ χωρίς να δημιουργεί ογκώδη, υπερβολικά ψηλή επιφάνεια καθίσματος. |
| Μέτρημα σύρματος | Συνήθως μεταξύ 1.8mm - 2.2mm. Ένα παχύτερο σύρμα (π.χ. 1.8mm) θα αισθάνεται πιο σταθερό και θα είναι πιο ανθεκτικό. Ένα λεπτότερο σύρμα (π.χ. 2.2mm) θα αισθάνεται πιο μαλακό. Το μέτρημα πρέπει να επιλεγεί για να ταιριάζει με την επιθυμητή σταθερότητα του καθίσματος. |
| Διάμετρος ελατηρίου | Μικρότερη από τα ελατήρια στρωμάτων. Συχνά 38mm έως 45mm. Μια μικρότερη διάμετρος επιτρέπει έναν υψηλότερο αριθμό ελατηρίων, ο οποίος αυξάνει τα σημεία στήριξης και βελτιώνει την άνεση. |
| Αριθμός ελατηρίων & Πυκνότητα | Αυτό είναι ένα σημαντικό σημείο πώλησης. Ένας υψηλός αριθμός είναι κρίσιμος για έναν καναπέ για να αποφευχθεί η αίσθηση ότι «κάθεται στο πάτωμα». • π.χ. Μια μονάδα για ένα τυπικό κάθισμα καναπέ (περίπου 60cm x 60cm) θα μπορούσε να περιέχει 144+ ελατήρια για κορυφαία στήριξη. • Η πυκνότητα εκφράζεται ως ελατήρια ανά τετραγωνικό μέτρο (π.χ. 400+ ελατήρια/m²). |
| Σκλήρυνση | Υποχρεωτική. Τα ελατήρια πρέπει να υποβάλλονται σε θερμική σκλήρυνση για να ανακουφιστούν οι εσωτερικές τάσεις. Αυτό διασφαλίζει ότι επιστρέφουν στο αρχικό τους ύψος μετά από χρόνια χρήσης, αποτρέποντας την χαλάρωση και διατηρώντας τη στήριξη. |